fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Zieleń na finiszu tygodnia

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Po czterech z rzędu spadkowych sesjach polskie akcje wróciły do łask, choć skala odbicia głównych indeksów w Warszawie nie robi wrażenia.

WIG20 zakończył notowania 0,4 proc. na plusie. Zwyżki w Warszawie korespondowały z pozytywnym nastawieniem inwestorów na pozostałych europejskich rynkach akcji, dzięki któremu więcej do powiedzenia mieli kupujący. Kolor zielony można było zauważyć zarówno na indeksach zachodnioeuropejskich parkietów, jak i na giełdach z naszej części Europy, choć skala zwyżek w obu przypadkach była ograniczona.

Inwestorzy w Warszawie emocjonowali się przede wszystkim trwającym sezonem publikacji wyników kwartalnych. Wysyp kolejnych raportów nie pozostał bowiem bez wpływu na notowania spółek. Wśród firm z indeksu WIG20 pozytywny efekt przyniosły raporty CD Projektu i JSW (przewaga została jednak roztrwoniona), gdzie wyniki były powyżej oczekiwań rynku. Na celowniku kupujących znalazły się też walory spółek rafineryjnych i energetycznych, które odrabiały straty z poprzednich, rozczarowujących sesji. Ze zmiennym szczęściem radziły sobie banki. Zainteresowaniem kupujących cieszyły się PKO BP, Santander i mBank, podczas gdy notowania Pekao i Alior znalazły się pod kreską. Chętnie pozbywano się też akcji KGHM, któremu ciążyła korekta na rynku miedzi.

Na szerokim rynku nieco więcej do powiedzenia mieli sprzedający, stąd przewaga przecenionych spółek. W tym gronie negatywnie wyróżniła się Elektrobudowa. Kilkunastoprocentowa przeceną jej była odpowiedzią na publikację wyników kwartalnych i obniżkę prognoz na 2019 rok.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA