fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Pierwsze minuty przy wczorajszym zamknięciu

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Po kwadransie od startu piątkowych notowań WIG20 utrzymuje się wokół poziomu 2190 pkt. Z dużych spółek pozytywnie wyróżnia się Dino Polska, zwyżkujące o blisko 1 proc.

Początek piątkowej sesji jak na razie nie zapowiada większych emocji. Podobnie cały mijający tydzień niewiele wniósł w sytuację WIG20. Od kilku dni indeks dużych spółek balansuje wokół 2200 pkt i żadna ze stron rynku nie jest w stanie osiągnąć więcej niż kilkanaście punktów odchylenia od wspomnianego pułapu. W ostatnich dniach w gronie dużych spółek lepiej wypadały spółki energetyczne, jednak w piątek z rana większość z nich zniżkuje. Na czele jest z kolei Dino Polska, Cyfrowy Polsat i mBank. W kontekście Dino warto zwrócić uwagę na dzisiejsze dane na temat sprzedaży detalicznej w sierpniu. 

Rynki w pozostałych europejskich krajach również startują ospale. Niemiecki DAX jest minimalnie pod kreską. Przypomnijmy, że amerykański S&P500 zakończył czwartkową sesję na poziomie 3007 pkt. Popyt jednak ponownie w ciągu ostatnich kilku dni zdołał zaatakować poziom 3020 pkt. Ponownie też atak ten został odparty.

Na rynku walut dolar lekko traci do euro, co też odbija się na kursie USD/PLN. Zmiany te jednak są mało istotne. Dolar kosztuje 3,92 zł, a euro 4,34 zł. Mocno z kolei drożeją surowce, takie jak złoto i ropa naftowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA