fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Uspokojenie pod dwóch dniach spadków

Ftorzepa/ Grzegorz Psujek
Wtorkowa sesja rozpoczęła się od zwyżki WIG20 o 0,3 proc., do 2154 pkt. To dobre miejsce na odreagowanie.

WIG20 we wtorek wystartował powyżej poziomu 2150 pkt. Wczorajsza sesja zakończyła się nieco niżej, a zatem na samym otwarciu udało się zdobyć kilka punktów. Warto zauważyć, że dwa dni ostatnich spadków doprowadziły indeks dużych spółek w okolice szczytu z przełomu sierpnia i września. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się pozytywnie, a więc jest to dość dobre miejsce na zatrzymanie podaży.

W gronie krajowych blue chips najmocniej zyskuje mBank, KGHM i Cyfrowy Polsat. Na czerwono świecą notowania kilku spółek, m.in. JSW i CD Projektu. Przypomnijmy, że JSW poniedziałkową sesję zakończył spadkiem o ponad 7 proc.

Kolor zielony przeważa na europejskich parkietach, jednak sytuacja rozwija się bardzo powoli. Niemiecki DAX zyskuje z rana 0,12 proc. S&P500 zakończył swoją sesję niemal bez zmiany, co oznaczało utrzymanie poziomu 2992 pkt.

Znacznie spokojniej jest dziś na rynku walut. Złoty osłabia się nieznacznie. Dolar kosztuje 3,99 zł, a euro 4,39 zł. Baryłka ropy typu WTI tanieje do 58,12 dolarów, a uncja złota wyceniana jest na 1522 dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA