fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolejna próba byków

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
WIG20, tak samo jak wczoraj, dzień zaczął od solidnych wzrostów. Czy tym razem kupującym starczy zapału?

Ostatnie dni na warszawskiej giełdzie to przede wszystkim rozczarowanie. Nasz rynek słabo prezentuje się na tle innych parkietów. Wydawało się, że wczoraj sytuacja w końcu będzie wyglądała inaczej. Mieliśmy wysokie otwarcie i pojawiła się realna szansa na udaną sesję. W miarę jednak upływu czasu optymizm na GPW wyparowywał i w efekcie WIG20 zakończył notowania pod kreską. Czy w końcu dzisiaj byki odegrają się za ostatnie niepowodzenia?

Początek sesji, tak samo jak wczoraj, jest obiecujący. Indeks największych spółek naszego parkietu na starcie zyskał 0,6 proc. Środowe doświadczenia każą jednak zachować spokój. Byki muszą potwierdzić, że stać je na to, aby przez cały dzień dzielić i rządzić na GPW.

Za nami kolejna udana sesja na Wall Street. Mocne wzrosty zaliczył indeks S&P500, jak również Dow Jones Industrial. Ten pierwszy zyskał 1,1 proc., zaś drugi 0,9 proc. Ostatnie sesja na amerykańskim rynku pokazują, że na razie inwestorzy zapomnieli o ryzykach, jakie wiszą nad światowymi giełdami i znowu wrócili do bardziej ryzykownych aktywów.

Optymizmem powiało również na rynkach azjatyckich. Niemal wszystkie parkiety zakończyły sesję solidnymi wzrostami, a stawce przewodził japoński Nikkei225, który zyskał na wartości 2,1 proc. 

Czym inwestorzy będą żyli w czwartek? Jeśli chodzi o kalendarz makroekonomiczny to najciekawsze odczyty czekają nas po południu. Wtedy napłyną dane z Stanów Zjednoczonych obrazujące sytuację na tamtejszym rynku pracy, a także poznamy odczyt zbiorczego indeksu PMI.

Jeśli chodzi o krajowy rynek to na pierwszy plan wysuwają się wydarzenia ze spółek. Z jednej strony są to wyniki za II kwartał (m.in. Selvity czy też Grupy Azoty), a z drugiej mamy też do czynienia z sprzedażą pakietu akcji Play w procesie ABB. Cena w tej transakcji została ustalona na 30,5 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA