fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Słaby początek sesji

Fotorzepa. Grzegorz Psujek
Na starcie środowej sesji WIG20 co prawda lekko zwyżkuje, jednak z minuty na minutę przewaga kupujących spada, a na wykresie rysuje się kolejna już czarna świeca.

W ostatnich dniach forma WIG20 jest znacznie niższa niż np. w styczniu. Za nami sześć sesji, podczas których indeks dużych spółek zamykał się na poziomie niższym, niż rozpoczynał sesję. Podobnie sytuacja może wyglądać i dziś. W tym tygodniu przed kolejnymi zniżkami WIG20 broni poziom w okolicach 2320 pkt. W tym miejscu wypada też dołek z lutego. W środę z rana jak na razie poziom ten zostaje utrzymany, natomiast kupujący - jak widać - nie mają sił, by wynieść indeks dużych spółek na bardziej bezpieczny pułap. Ewentualne przebicie o od góry skutkować będzie kolejną obniżką, prawdopodobnie o około 30 pkt. Lepiej rozpoczynają dzień małe i średnie spółki. mWIG40 rośnie na otwarciu o 0,26 proc., a sWIG80 o 0,39 proc. Na rynku walutowym złoty nieznacznie się umacnia. Dolar kosztuje 3,8 zł, a euro 4,29 zł.

Dziś odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, jednak analitycy nie spodziewają się zmian jeśli chodzi o stopę procentową. Zdaniem analityków BOŚ Rada podtrzyma ocenę, że „obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA