fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Te sygnały przemawiają za kontynuacją rajdu

Bloomberg
Wzrost zmienności na Wall Street w ostatnich tygodniach zaniepokoił wielu inwestorów, ale byki mają dobre wieści. Optymizm czerpią z sygnałów technicznych.

Pozytywne wskaźniki momentum, dobra sytuacja na rynku długu o wysokiej rentowności, utrzymująca się wiodąca rola akcji spółek technologicznych , podbudowują takich uczestników rynku jak Stephen Suttmeier, weteran analizy technicznej w Bank of America Merrill Lynch, którego obserwacje przedstawia Bloomberg.

Wskaźnik Nasdaq 100 w tym roku jest na plusie prawie 8 proc. w porównaniu z około 2-proc. zwyżką Standard&Poor’s500.Nie sugeruje to awersji do ryzyka i jest byczym sygnałem tak długo jak długo indeks spółek technologicznych utrzymywał się będzie powyżej 200 - dniowej średniej kroczącej i dołka z lutego, argumentuje Suttmeier.

Williams %R, miara wykupienia i wyprzedania rynku od sierpnia 2015 utrzymuje się powyżej linii trendu i sygnalizuje, iż frajd się nie załamał. Także indeks siły relatywnej (RSI) ma dobre wieści dla byków.

Inwestorzy z rynku akcji uważnie śledzą też sytuację na rynku obligacji o ratingu spekulacyjnym, gdyż papiery o wysokiej rentowności często są dobrym wskaźnikiem ostrzegawczym zwiastującym kłopoty.

ICE BofAML U.S. High Yield Index jednak utrzymuje się powyżej wsparcia na poziomie 1244. Zejście poniżej tej wartości może zwiększyć ryzyko głębszego spadku Standard&Poor’s500.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA