fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Forum w Davos

Sasin w Davos: Powstanie zrzeszenie największych firm naszego regionu

Jacek Sasin
materiały prasowe
Powołamy Radę Biznesu. Będą w niej prezesi największych firm regionu - zapowiedział we wtorek w Davos wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Do szwajcarskiego Davos, w którym dziś rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne przyleciała polska delegacja z prezydentem Andrzejem Dudą i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.

Sasin w Domu Polskim, specjalnym pawilonie promującym w Davos polską gospodarkę, zapowiedział powołanie nowej organizacji – Rady Biznesu.

- Chcemy wykorzystać ten czas do tego, żeby promować polski biznes, budować też sieć dobrych powiązań biznesowych, które będą owocowały dobrą współpracą w tym wymiarze międzynarodowym – tłumaczył.

Stąd inicjatywa powołania Rady Biznesu, takiej rady, w której będą skupieni prezesi największych firm działających w naszym regionie.

- Ta rada ma nie tylko budować wspólną platformę do promocji, ale również do planowania wspólnych inwestycji w regionie Trójmorza – powiedział.

Minister dodał, że region ten jest dla nas szansą budowy tożsamości i konsolidacji tej części Europy nie tylko w wymiarze politycznym czy geostrategicznym, ale też gospodarczym.

W Davos Sasin wychwalał strategię i wyniki LOT oraz podkreślał ambitne plany finansowe grupy PZU. O szczegółach, konkretach i planach bądź potencjalnych przejęciach np. linii lotniczych Condor czy mBanku mówić jednak nie chciał.

- Mamy aspiracje, to oczywiste. Jako rząd możemy tylko wspierać wszystkie akwizycje największych firm, to są działania ambitne, ale pokazujące siłę Polski. Możemy być mocniej obecni w regionie – zapewniał Sasin. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA