fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kruk przejął portfel GetBacku

Adobe Stock
Wrocławska firma windykacjna Kruk sfinalizowała przejęcie portfela wierzytelności z rynku rumuńskiego, który wcześniej należał do GetBacku. Wartość transakcji wyniosła 37,4 mln zł.

W sumie Kruk kupił portfel wierzytelności składający się z ponad 640 tys. spraw.

-Kruk kolejny raz okazał się skuteczny na rynku rumuńskim. Transakcja była skomplikowana i wyjątkowa, bo dotyczyła rynku wtórnego i portfela z ponad 640 tys. spraw. Wymagała ona czasu i odpowiedniego zaangażowania każdej ze stron. Z biznesowego punktu widzenia kluczowa była ocena portfela, która pozwoliła na zakończenie procesu negocjacji. Jednym z ostatnich warunków zamykających transakcję, było otrzymanie finalnej zgody przez nadzorcę sądowego wyznaczonego w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki GetBack w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie oraz zapłata ceny na warunkach wynikających z umowy – podkreśla Piotr Krupa, prezes Kruka. - Zawsze podkreślałem, że jesteśmy otwarci na inwestycje również na rynku wtórnym. Dlatego tutaj, nie było wątpliwości, że będziemy chcieli przeanalizować portfele wierzytelności naszego konkurenta, szczególnie, że stworzono do tego odpowiednie warunki. Spełniły się ostatnie formalne wymogi umowy z GetBack - to ważny moment, ale my idziemy dalej. Mój zespół już aktywnie pracuje nad kolejnymi inwestycjami. Czwarty kwartał, zwłaszcza na rynku rumuńskim jest aktywny transakcyjnie i daje przestrzeń do podjęcia nowych inwestycji- dodaje.

Jak z kolei podał GetBakc kwotę w wysokości 10 mln zł stanowiącą nadwyżkę ponad kwotę pierwotnie zakładanych wpływów, spółka planuje, po prawomocnym zatwierdzeniu układu, przeznaczyć na przyspieszone spłaty rat układowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA