fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Brokerzy optymistyczni wobec GetBacku

Bloomberg
Firmy inwestycyjne wchodzące w skład konsorcjum odpowiedzialnego za ofertę publiczną windykatora nie szczędzą mu pochwał. Zarządzający studzą jednak optymizm.

Oferta publiczna firmy windykacyjnej GetBack powoli się rozkręca. Jej wartość może sięgnąć nawet 1 mld zł, a przy cenie maksymalnej (ustalona została na 27 zł) wartość firmy może wynieść nawet 2,7 mld zł. Brokerzy, którzy biorą udział w IPO, w przygotowanych raportach nie boją się jednak stawiać odważnych tez. Ich zdaniem GetBack może być wart więcej niż 2,7 mld zł.

Haitong Bank wycenia windykatora na 2,41–3,46 mld zł. Vestor DM uważa, że GetBack jest wart 2,45–3,61 mld zł. Nieco większy optymizm wykazuje DM mBanku, który wycenia firmę na 2,66–3,54 mld zł. Prawdziwą wiarą w spółkę wykazał się jednak Raiffeisen Centrobank. Analitycy tego biura wycenili ją na 3,45–4,15 mld zł. Oznacza to, że w najbardziej optymistycznym wariancie jedna akcja GetBacku powinna być warta 41,5 zł. Dawałoby to ponad 50-proc. potencjał wzrostu w stosunku do ustalonej ceny maksymalnej.

Pochwały domów maklerskich nie są dla rynku wielkim zaskoczeniem. – Standardem jest, że firmy biorące udział w konsorcjum przy ofercie publicznej pozytywnie wypowiadają się o przyszłym debiutancie. Jakkolwiek by na to patrzyć, to ich klient. Dlatego do tego typu ocen i wycen trzeba podchodzić ostrożnie – mówi jeden z zarządzających.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA