fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

W marcu Pioneer pozyskał 54 mln zł netto

123rf.com
Mimo poprawy nastrojów na giełdach, największym zainteresowaniem klientów drugiego co do wielkości detalicznego TFI w Polsce, wciąż cieszą się bezpieczne fundusze.
Liderem sprzedaży od kilku miesięcy pozostaje Pioneer Gotówkowy, do którego w marcu trafiła co druga złotówka z 400 mln zł wpłaconych do funduszy Pioneer. Pozyskał on ponad 220 mln zł brutto (nie uwzględniając umorzeń). Inwestorzy chętnie wybierali również Pioneer Pieniężny - 89 mln zł nowych środków. Trzecim najbardziej popularnym funduszem był Pioneer Pieniężny Plus – blisko 34 mln zł wpłat brutto.
- Z uwagi na zwiększoną zmienność na rynkach finansowych, klienci coraz częściej poszukują funduszy o charakterze globalnym – komentuje Krzysztof Lewandowski, prezes Pioneer Pekao TFI, w piątkowym komunikacie. – Dostrzegamy zainteresowanie zarówno produktami inwestującymi na globalnych rynkach obligacji korporacyjnych, jak również na światowych rynkach akcji. Odpowiadając na oczekiwania klientów, w styczniu br. udostępniliśmy inwestorom Pioneer Strategii Globalnej – konserwatywny, fundusz o charakterze mieszanym, dający ekspozycję właśnie na rynki globalne, przy umiarkowanym poziomie ryzyka – przypomina Lewandowski. Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach Pioneer na koniec marca wyniosła 16,34 mld zł i była 220 mln zł wyższa niż na koniec lutego.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA