fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

#RZECZoBIZNESIE: Wiktor Czepczyński: ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów

tv.rp.pl
Jeżeli skupimy się na edukowaniu dzieci, to nie będzie trzeba się skupiać na edukowaniu licealistów - Wiktor Czepczyński, współautor książki „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów", gość programu Michała Niewiadomskiego.

Gość przypomniał, że zanim powstała książka firma jego ojca prowadziła działania, które miały na celu edukację dzieci z wiedzy ekonomicznej.

- Dotyczyło to dzieci w 4-6 klasie. Uznaliśmy, że edukację można wprowadzić wcześniej, tylko potrzeba odpowiedniego narzędzia. Książka „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów" jest narzędziem, które umożliwi nam pokazać ekonomię jako bajkę, co ułatwi komunikację z nimi o podstawowych zagadnieniach (np. co to jest pieniądz, praca, zawody, budżet domowy) – mówił Czepczyński.

Dzieciom często się wydaje, że mleko jest z kartonu, nie od krowy, a pieniądze z bankomatu, a nie ciężkiej pracy.

- Ta książka jest po to, żeby nie było takich błędów poznawczych. Zaczęliśmy książkę dla dzieci, które są w zerówce, ale prowadziliśmy już działania pilotażowe z trzylatkami. One nas mocno zaskoczyły wiedzą jaką już posiadają. Nie doceniamy jak dzieci szybko się uczą – przyznał gość.

Z założenia książka nie miała być w sprzedaży. Miała być dostępna tylko dla szkół i przedszkoli.

- Jednak dostaliśmy dużo prywatnych zgłoszeń, że rodzice chcą kupić tę książkę. Staramy się ją teraz sprzedawać przez stronę internetową - zaznaczył Czepczyński.

- Do programu mamy 400 zgłoszeń. W projekcie bierze już udział 200 szkół, ok. 13 tys. dzieci – dodał.

Gość podkreślił, że wiedzę z książki jest w stanie przekazać każdy. Każdy, kto tę książkę przeczyta może zrealizować zajęcia z grupą dzieci. Materiały do przeprowadzenia zajęć są dostępne na stronie internetowej, wystarczy je wydrukować.

- Jeżeli skupimy się na edukowaniu dzieci, to nie będzie trzeba się skupiać na edukowaniu licealistów - ocenił Czepczyński.

Zdradził, że wszyscy, którzy używają książki są zachwyceni. - Fajnie się ją czyta jako bajkę. Podczas wieczornego czytania bajek umożliwiła rodzicom rozmawianie na tematy, które trzeba wytłumaczyć dziecku – mówił gość.

- Jeżeli nauczyciel będzie chciał zrealizować nasz projekt może wejść na stronę abc-ekonomii.edu.pl. Znajdzie tam odpowiedni formularz – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA