fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Posłowie PiS chcą banknot z Lechem Kaczyńskim

Fotorzepa, Danuta Matloch
Zbliża się 10 rocznica katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Posłowie PiS uważają, że z tej okazji warto umieścić wizerunek byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego na banknocie – dowiedział się portal Wirtualna Polska.

Posłowie PiS z okazji dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej i śmierci prezydenta Polski chcą upamiętnić Lecha Kaczyńskiego i umieścić jego wizerunek na banknocie.

- Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie - mówi Wirtualnej Polsce Ewa Cicholska z PiS .

Pomysł popiera również Barbara Dziuk z PiS. - Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy – mówi.

Jan Warzecha przypomniał, że 9 lat temu powstała moneta z wizerunkiem tragicznie zmarłego prezydenta. - To była moneta pamiątkowa po 10 kwietnia. Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć – mówi Jan Warzecha z PiS Wirtualnej Polsce.

Warto dodać, że NBP już ma w planach na 26 marca 2020 r. wydanie 2 kolekcjonerskich monet z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Według portalu BiqData, do tej pory ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego powstało już 143 tablic, głazów i pomników, kolejne trzy powstają. Wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej doczekały się łącznie 460 upamiętnień.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA