fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Ewa Wernerowicz: Nastąpiła rewolucja w branży finansowej

Ewa Wernerowicz, prezes Vivus Finance
fot. Jacenty Dędek
- Przeszła już pierwsza fala rewolucji w branży finansowej. Spodziewamy się drugiej. Pierwsza dotyczyła przeniesienia usług do internetu. Kolejna fala będzie rozszerzeniem tych usług na skalę globalną - mówi Ewa Wernerowicz, prezes Vivus Finance

- Obecnie niewiele podmiotów jest w stanie świadczyć usługi globalnie. Z pomocą regulatora, m.in. Unii Europejskiej, która pracuje nad wieloma rozwiązaniami, takimi jak PSD2, które weszło niedawno. Może to nie było wielką rewolucją, ale rozpoczyna rewolucję otwierania się banków, otwierania się rynku na współpracę, na sprzedawanie własnych ofert. Klient będzie szybciej krążył w tej części gospodarki - mówi Ewa Wernerowicz, prezes Vivus Finance.

- Kolejną rewolucją może być dyrektywa o kredycie konsumenckim, która też, mam nadzieję, może zunifikować prawo w całej Europie. Będzie otwierała rynki dla polskich firm, dla polskich banków. Tak samo inne podmioty, inne banki będą mogły oferować w Polsce produkty kredytowe. Na tę chwilę regulacje tak się różnią, że nie da się posiadać jednego produktu, który jest w stanie dopasować się do każdego rodzaju prawa - dodaje.

Partnerem programu jest Vivus

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA