fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Moody’s: Wenezuela jest niewypłacalna

AFP
Agencja ratingowa obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Wenezueli z Caa3 do C. Prognoza zmieniła się z negatywnej na stabilną.

Moody’s spodziewa się że trudna sytuacja z niewypłacalnością Wenezueli doprowadzi do wielkich strat posiadaczy wenezuelskich obligacji skarbowych. Po drugie uważa, że władze mają ograniczone możliwości rekonstrukcji swojego długu, ze względu na obowiązujące sankcje USA.

„Obniżenie ratingu świadczy, według Moody’s, że Wenezuela nie jest w stanie obsługiwać swojego długu; oprocentowanie będzie spadać, a straty posiadaczy obligacji będą bardzo wysokie; najprawdopodobniej przekroczą 65 proc.” - cytuje Moody’s agencja Prime.

Agencja podkreśla, że ocena może wzrosnąć z poziomu niewypłacalności C. Ale tylko jeżeli restrukturyzacja pozwoli na zapewnienie wystarczającej kwoty pieniędzy do poprawy sytuacji z brakiem płynności w walutach obcych oraz pozwoli na wznowienie spłaty zadłużenia.

Władze Wenezueli utajniły pozom zadłużenia. Analitycy oceniają; że jest to między 120 mld dol. a 150 mld dol.

W połowie lutego agencja S&P potwierdziła ocenę wiarygodności długo krótko kredytowej Wenezueli w walucie obcej do poziomu SD (częściowa niewypłacalność) oraz D (niewypłacalność).

W listopadzie 2017 r prezydent raju ogłosił restrukturyzację oraz refinansowane długu zagranicznego oraz wszystkich wymaganych spłat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA