fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Francuski komiks we współpracy z Chinami

Jak dotąd największy sukces finansowy odniósł epizod „Asterix i Obelix. Misja Kleopatra”, przynosząc w 2002 roku z kin świata 108 mln dolarów.
materiały prasowe
We Francji powstaje kolejny film o przygodach Asterixa i Obelixa. Za kamerą stanie Guillaume Canet.

„Asterix i Obelix. Jedwabny szlak” ma, jak na standardy francuskie, bardzo wysoki budżet: 72,4 mln dolarów. Główny producent filmu Alain Attal z firmy „Tresor Films” powiedział dziennikarzowi „Variety”: „To kino kostiumowe, osadzone 2 tysiące lat temu. Musimy zbudować wioskę, sfilmować bitwy, które będą wymagały ogromnej liczby statystów i poważnych efektów specjalnych. No i gwiazd, nawet w epizodach”.

Akcja nowego „Asterixa i Obelixa” toczy się w roku 50 p.n.e. w Chinach. Córka cesarza Hana Xuandi wyrywa się z uścisku przeznaczonego jej księcia i szuka pomocy u Asterixa i Obelixa, którzy mają wielką moc dzięki magicznej miksturze.

„Asterix & Obelix: The Silk Road” będzie koprodukcją francusko-chińską, w negocjacjach z Chinami pomagał podobno nawet prezydent Macron. Zdjęcia do filmu mają zacząć się najpóźniej latem b.r.

Na podstawie komiksu o Asteriksie i Obeliksie, począwszy od 1967 roku powstało do tej pory 13 długometrażowych filmów animowanych lub aktorskich, które dobrze sobie radziły na ekranach. Nowa, kosztowna produkcja wydaje się sporym ryzykiem. Jak dotąd największy sukces finansowy odniósł epizod „Asterix i Obelix. Misja Kleopatra”, przynosząc w 2002 roku z kin świata 108 mln dolarów. Ale trzeba pamiętać, że „Jedwabny szlak” trafi na mocny rynek chiński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA