fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Eurodotacje 2017

MOTO POWER: Wsparcie dla uczelni dla rozwoju motoryzacji

123RF
Resort rozwoju oferuje nowe, innowacyjne dotacje dla uczelni, które przysłużą się przemysłowi motoryzacyjnemu.

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs MOTO POWER w temacie „Przetestowanie 5. poziomu kształcenia na przykładzie rozwoju kadry dla sektora motoryzacji”. To nabór w ramach działania 4.1 „Innowacje społeczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwoju (POWER).

Granty oferowane bezpośrednio przez Ministerstwo Rozwoju mają przyczynić się do wykształcenia wykwalifikowanych pracowników na potrzeby dynamicznie rozwijającego się w naszym kraju sektora motoryzacyjnego.

Do wzięcia, przez uczelnie prowadzące kształcenie na kierunkach przydatnych z punktu widzenia rozwoju przemysłu motoryzacyjnego takich jak np.: automatyka, robotyka, elektronika czy mechatronika, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji, jest 20 mln zł.

Na pomysły uczelni, które finalnie przyczynią się do rozwoju przedsiębiorstw motoryzacyjnych, resort będzie czekał od 15 września do 15 października br. Wtedy szkoły wyższe będą mogły składać swe projekty w tym pilotażowym naborze.

Więcej o konkursie MOTO POWER (i przyszłości polityki spójności po 2020 r.) w rozmowie wideo z Pawłem Chorążym, wiceministrem rozwoju na stronie funduszeue2017.rp.pl oraz oraz w artykule pt. „Pilotaż konkursu MOTO POWER” w „Rzeczpospolitej” z 7 lipca 2017 r. (grzbiet „Dobra Firma” str. F3).

Aktualne harmonogramy konkursów na fundusze europejskie, w tym także z POWER, są dostępne na stronie internetowej projektu.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA