fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Opoka TFI: emocje po Trumpie szybko opadną

Prezes Tomasz Tarczyński przekonuje, że wynik amerykańskich wyborów przyniesie jedynie krótkoterminowy wpływ na rynki kapitałowe. Jego zdaniem warto teraz postawić na WIG20.
Niezależnie od wydarzeń politycznych i krótkoterminowych zawirowań nie zmieniamy nastawienia do rynków. Amerykański S&P500 nie powinien spaść w najbliższym czasie poniżej poziomu 1950 pkt. W średnim terminie 6-12 miesięcy część rynków akcyjnych, w tym polska giełda, będą atrakcyjnym miejscem do inwestowania – przekonuje Tomasz Tarczyński, prezes Opoka TFI.
Jego zdaniem, w nadchodzących miesiącach, do łask powrócą akcje dużych spółek notowanych na GPW.
- WIG20 jest obecnie najtańszy w swojej historii, w relacji do wielu innych aktywów takich jak złoto, miedź, polskie obligacje czy akcje na rynkach wschodzących. Indeks blue chips prawdopodobnie będzie teraz relatywnie silniejszy od innych rynków oraz krajowego mWIG40 z którym dotychczas przegrywał. Motorem napędowym całego WIG20 może być KGHM, który będzie korzystał na wzrostach cen miedzi – wyjaśnia Tarczyński.
Według niego płytkość naszego rynku, która jest generalnie jego wadą, przy zainteresowaniu nawet niewielkiej liczby inwestorów zagranicznych, stanie się jego zaletą, ułatwiając wzrosty.
- Ze względu na relatywnie niską płynność, wystarczy, że 2-3 zagraniczne fundusze zaczną doważać polskie akcje i błyskawicznie zobaczymy silny ruch w górę. WIG20 jest wyprzedany i nawet wzrost o 20 proc. nie sprawiłby, że spółki wchodzące w jego skład staną się drogie – dodaje.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA