fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Trwa matura poprawkowa

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj
Maturzyści, którym powinęła się w maju noga, od poniedziałku poprawiają egzamin. Dzisiaj część pisemna.

Do egzaminu w sesji poprawkowej mogła przystąpić taka osoba, która w sesji głównej nie zdała egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej albo w części ustnej.

Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego trwa od wczoraj (24 sierpnia). Jej część ustna potrwa do piątku (28 sierpnia). Wolę poprawiania egzaminu w części ustnej zadeklarowało ok. 3,5 tys. zdających.

Dzisiaj (wtorek, 25 sierpnia) ok. 73 tys. zdających przystąpi do poprawki części pisemnej (najwięcej z matematyki – 67 tysięcy osób).

Ogólna zdawalność matury w 2015 r. to 74%, czyli o trzy procent więcej niż rok temu. Uczniowie doskonale poradzili sobie z językiem polskim. Średnia zdawalność z tego przedmiotu to 97% (w 2014 r. – 94%).

Do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2015 roku przystąpiło 275 568 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści przystępowali do trzech obowiązkowych egzaminów w części pisemnej i dwóch – w części ustnej. Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej przystępowali obowiązkowo również do egzaminu z języka tej mniejszości (w obu częściach).

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA