fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Delegacja z Korei Północnej przyjedzie do Rosji

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un
AFP
Północnokoreański szef dyplomacji Ri Jong Ho w dniach 9-11 kwietnia złoży wizytę w Rosji - zapowiedziała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

- Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Korei Północnej (Siergiej Ławrow i Ri Jong Ho) przeprowadzą rozmowy w dniu 10 kwietnia - powiedziała rzeczniczka.

- W planach jest omówienie stanu i perspektyw dwustronnych stosunków, a także wymiana poglądów na temat problemów regionalnych i globalnych. Nacisk zostanie położony na sposób rozwiązania sytuacji na Półwyspie Koreańskim - dodała Zacharowa.

Pod koniec marca wizytę w Pekinie niespodziewanie złożył przywódca północnokoreańskiego reżimu Kim Dzong Un. Była to jego pierwsza zagraniczna podróż od czasu objęcia przez niego władzy w 2011 roku.

Korea Północna przygotowuje się do spotkania swojego lidera z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ma do niego dojść w maju, w nieustalonym jeszcze miejscu. Wcześniej, pod koniec kwietnia, ma dojść do spotkania Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA