fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Diagnostyka i terapie

Szczepionka na grypę od września. Refundacja obejmie 1,7 mln sztuk

AFP
Szczepionka przeciw grypie pojawi się we wrześniu. Refundacja będzie na poziomie co najmniej 1,7 mln sztuk - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia był pytany, czy w związku ze spodziewaną drugą falą epidemii koronawirusa rząd planuje kupić więcej szczepionek na grypę. Wojciech Andrusiewicz odparł, że Ministerstwo Zdrowia co roku zaleca szczepić się na grypę, by chronić się w ten sposób przed powikłaniami grypowymi. - Jest to szczególnie ważne u osób starszych, u osób z przewlekłymi chorobami, u osób po przeszczepach - podkreślił.

- W tym roku do refundacji zostało zgłoszonych przez dwie firmy 1,7 mln szczepionek - to większa liczba niż w roku ubiegłym - poinformował dodając, że należy się spodziewać, że refundacja będzie na poziomie przynajmniej 1,7 mln sztuk.

- Prowadzimy dalsze rozmowy z firmami, które przedłożyły swoje produkty do refundacji - zaznaczył.

Rzecznik zwrócił uwagę, że szczepionki na grypę będą także w aptekach w sprzedaży komercyjnej. Andrusiewicz ocenił, że szczepionki te nie są "nazbyt drogie".

- Chcielibyśmy, żebyśmy w pełni wykorzystali te 1,7 mln szczepień w refundacji, z czym co roku jest problem - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA