fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Minister o maseczkach 1 listopada: Na cmentarzach obowiązek

stock.adobe.com
- Na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o to czy rząd - w związku z sytuacją epidemiczną - wprowadzi dodatkowe obostrzenia przed przypadającymi 1 listopada obchodami Uroczystości Wszystkich Świętych.

- W tej chwili, jeśli przeanalizuje się bieżące przepisy, na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki - mówił minister Niedzielski.

Przepisy, o których mówił regulowane są w rozporządzeniu z 7 sierpnia 2020 roku "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii".

Rozporządzenie to "nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego" m.in. na terenie cmentarzy.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy "zostanie zachowana odległość co najmniej 1,5 m od osób przebywających w tym miejscu, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych na cmentarzu".

- Szczególnie w kontekście nadciągających świąt (Uroczystości Wszystkich Świętych) będziemy zwracali szczególną uwagę na popularyzację tej informacji, będzie to też przedmiotem zainteresowania policji - zapowiedział Niedzielski.

Minister zdrowia mówił o tym w czasie konferencji, na której ogłosił wprowadzenie polityki zero tolerancji wobec osób łamiących obowiązujące obostrzenia.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA