fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Korea Płd.: Grypa czy COVID? Wykaże to jeden test

AFP
Korea Południowa pracuje nad zestawem testowym, który będzie w stanie wykryć czy osoba z symptomami infekcji dróg oddechowych jest chora na sezonową grypę, czy też jest zakażona koronawirusem SARS-CoV-2 - podają Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KCDC).

W sezonie jesienno-zimowym zakażenia koronawirusem będą nakładać się na zakażenia grypą sezonową - symptomy grypy i COVID-19 są bowiem podobne. Aby poradzić sobie z tym problemem Korea Południowa pracuje nad uniwersalnym testem, który pozwoli wykryć czy chory jest zakażony wirusem grypy czy koronawirusem.

Dyrektor KCDC, Jung Eun-kyeong poinformował, że południowokoreańskie Ministerstwo Żywności i Bezpieczeństwa Leków rozpoczęła już proces zatwierdzenia uniwersalnego testu do użycia.

Test ma być w stanie wykryć zakażenie koronawirusem lub grypą na podstawie jednej pobranej próbki.

W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wykryto 108 zakażeń koronawirusem o charakterze lokalnym (doszło do nich na terenie Korei Południowej) i 11 zakażeń u osób przybywających do Korei spoza jej granic.

Łącznie w Korei Południowej wykryto 21296 zakażeń koronawirusem i 336 zgonów z powodu COVID-19 (w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły tam dwie osoby).

Korea Południowa walczy obecnie z drugą falą epidemii koronawirusem - pod koniec sierpnia w kraju wykrywano nawet ponad 400 zakażeń dziennie - najwięcej od marca, gdy kraj borykał się z pierwszą falą epidemii.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA