fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Reuters: Ponad 60,5 tys. zakażeń w USA w ciągu doby. Rekord

AFP
W USA w ciągu ostatniej doby wykryto ponad 60,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - wynika z wyliczeń Reutersa. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń, nieznacznie wyższy od środowego wyniku, gdy w całych USA stwierdzono ok. 60 tysięcy zakażeń.

Dobowy wzrost liczby zakażeń na poziomie 60,5 tysiąca to największy dobowy wzrost jaki stwierdzono w jakimkolwiek państwie świata od początku pandemii. Dla porównania w Chinach, gdzie pojawiło się pierwsze duże ognisko koronawirusa, przez ponad pół roku wykryto łącznie niespełna 85 tysięcy zakażeń - czyli niewiele więcej niż w USA w ciągu jednej doby.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba wykrywanych w USA zakażeń rosła w 41 z 50 stanów.

Łącznie od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w USA wirusa wykryto u 3114746 osób, a w wyniku COVID-19 zmarło w tym kraju 133228. Niemal co czwarta ofiara koronawirusa na świecie jest Amerykaninem.

Tylko na Florydzie wykryto w czwartek 9 tysięcy nowych zakażeń i 120 zgonów na COVID-19 (to największy dobowy wzrost ofiar koronawirusa w tym stanie).

Na Florydzie w ok. 50 szpitalach brakuje miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Floryda, w odróżnieniu od większości innych stanów, nie podaje jak wielu zakażonych koronawirusem przebywa obecnie w szpitalach.

W Teksasie grupa właścicieli barów pozwała gubernatora Grega Abbotta twierdząc, że jego zarządzenie z 26 czerwca nakazujące im zamknięcie ich lokali narusza konstytucję stanową.

Tymczasem burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti zapowiada, że wyda zarządzenie nakazujące mieszkańcom pozostanie w domach, jeśli liczba zakażeń koronawirusem w najbliższych dwóch tygodniach nie zacznie się zmniejszać.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA