fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Trzy zakażenia wirusem na terenie Chin, bez zgonów na COVID-19

AFP
W Chinach w ciągu ostatniej doby stwierdzono sześć nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o jedno mniej niż dzień wcześniej - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Trzy z sześciu nowo wykrytych zakażeń to zakażenia wykryte u osób przybywających do Chin spoza ich granic - wszystkie te przypadki wykryto w Mongolii Wewnętrznej.

Trzy pozostałe zakażenia mają charakter lokalny - dwa wykryto w prowincji Jilin, graniczącej z Rosją i Koreą Północną, jedno w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan - pierwsze na świecie duże ognisko epidemii koronawirusa.

W Chinach w ciągu ostatniej doby wykryto też 17 bezobjawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o jedno mniej niż dzień wcześniej.

Łącznie w Chinach wykryto od początku epidemii 82960 objawowych zakażeń koronawirusem. Liczba aktywnych przypadków (osób zakażonych koronawirusem, które są poddawane leczeniu) wynosi obecnie 85.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego od 35 dni nie informuje o nowych zgonach z powodu COVID-19 wykrytych w ciągu doby - w tym czasie jednak, zmieniono klasyfikację jednego ze zgonów w Jilin uznając go za spowodowany koronawirusem SARS-CoV-2, przeklasyfikowano również jeden ze zgonów w Pekinie jako spowodowany przez COVID-19.

Łączna liczba ofiar COVID-19 w Chinach wynosi 4634.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA