fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Ile osób było zakażonych? Zbadają krew Włochów

AFP
W regionie Rzymu rozpoczęto pobieranie krwi od mieszkańców, aby ustalić, ile osób miało kontakt z koronawirusem od momentu, gdy epidemia dotarła do Włoch.

Włochy zaczynają powoli łagodzić obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią, która doprowadziła do śmierci niemal 30 tys. osób. Więcej danych pomoże władzom określić, w jaki sposób koronawirus dotarł do społeczeństwa. 

W ciągu kilku następnych dni region Lacjum, którego stolicą jest Rzym, przeprowadzi około 150 tys. badań krwi na pracownikach służby zdrowia i policji, czyli tych osób, które są uważane za najbardziej narażonych na kontakt z wirusem.

Podobne testy rozpoczęły się już w innych regionach, również w Lombardii na północy Włoch, która została najbardziej dotknięta przez epidemię.

Sergio Bernardini, profesor biochemii i dyrektor laboratorium w rzymskim szpitalu Tor Vergata, powiedział, że przeprowadzone na szeroką skalę badania przesiewowe pozwolą na dokładniejsze oszacowanie liczby osób, które zostały zakażone wirusem.

- W rzeczywistości jest ich prawdopodobnie o wiele więcej, od ośmiu do dziesięciu razy więcej niż mamy dzisiaj - powiedział w rozmowie z AFP.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA