fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Od lipca spada VAT. Lidl już zapowiada obniżki cen

Adobe Stock
Zaplanowane przez rząd obniżenie stawek VAT dotyczy części produktów, ale Lidl już zapowiada, iż proporcjonalnie obniży ich ceny.

Już od lipca rząd wprowadza nowe, obniżone stawki VAT na wybrane artykuły. Stawka podatku zostanie obniżona m.in. dla pieczywa, niektórych produktów mleczarskich, owoców i warzyw, artykułów dla niemowląt oraz dzieci (BIO dania, pieluszki), wybranych orzechów czy na produkty higieniczne dla kobiet.

Sieć Lidl Polska zdecydowała, że obniży ceny, tak by w praktyce wartość obniżki oddać klientom. Oznacza to, że blisko 1 tys. produktów dostępnych w stałej ofercie kupimy taniej o różnicę w wysokości podatku. Nowe niższe ceny wpłyną pozytywnie na nasze domowe budżety – zapewnia Lidl.

- Polityka cenowa Lidla zawsze zakłada oferowanie naszym klientom wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych, niskich cenach, wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Uważnie analizujemy informacje z rynku, przyglądamy się potrzebom naszych klientów, analizujemy ich upodobania, ale również możliwości zakupowe - mówi Piotr Rogowski, członek zarządu ds. zakupów, Lidl Polska.

- Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Z tego powodu jako lider cenowy, wprowadziliśmy m.in. koncept „Lidlowe ceny", obniżyliśmy do 33 proc. ceny świeżego mięsa marki Rzeźnik, użytkowników aplikacji Lidl Plus regularnie zachęcamy do korzystania z niezwykle atrakcyjnych promocji i kuponów. Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA