fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Varso: HB Reavis postawi megabiurowiec w Warszawie

materiały
Słowacki deweloper ruszył z budową kompleksu Varso za 0,5 mld euro.

Notowany na Catalyst słowacki deweloper komercyjny, działający na pięciu europejskich rynkach, przedstawił flagowy projekt kompleksu biurowo-usługowego na rogu Chmielnej i Jana Pawła II w Warszawie. Budynek otrzymał nazwę Varso.

Kompleks składa się z dwóch części. Po pierwsze Varso Tower, wieży wysokiej na 310 m (z iglicą, 230 m bez niej), liczącej ponad 50 kondygnacji, z dwoma publicznie dostępnymi (odpłatnie) tarasami widokowymi i częścią restauracyjną na dachu. Będzie to jeden z najwyższych obiektów w Europie Centralnej.

Po drugie, rozległego zespołu Varso Place, którego głównym elementem są dwie mniejsze wieże (80 i 90-m).

Powierzchnia najmu w całym kompleksie sięgnie 140 tys. mkw., z czego około 7 tys. przypada na powierzchnie usługowo-handlowe.

Prace ziemne na działce już trwają. Inwestycja zostanie zrealizowana w trzech niezależnych etapach, za 5 miesięcy zaczną się prace obejmujące budowę głównej wieży. Cały kompleks ma zostać oddany w 2020.

HB Reavis realizuje w Polsce projekt West Station przy Dworcu Zachodnim w Warszawie we współpracy z Grupą PKP, planuje też inwestycję w pobliżu centrum handlowego Arkadia. Niedawno deweloper sprzedał trzy biurowce w stolicy za szacunkową kwotę 1,3 mld zł.

Firma jesienią pozyskała w Polsce 100 mln zł z emisji obligacji i przygotowuje się do wypuszczenia kolejnej transzy. Może jeszcze uplasować papiery za 400 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA