fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Polityk Partii Pracy: Nie ma szans, żebyśmy wygrali

AFP
Sekretarz zdrowia w Gabinecie Cieni, Jonathan Ashworth, w rozmowie z politykiem Partii Konserwatywnej, której nagranie opublikował serwis "Guido Fawkes", stwierdził, że nie ma szans, aby Partia Pracy zdobyła większość w nadchodzących wyborach.

Ashworth tłumaczy teraz, że "tylko żartował".

W rozmowie z Griegem Bakerem, byłym przewodniczącym Stowarzyszenia Konserwatystów z Canterbury, Ashworth stwierdził m.in. że machina służby publicznej "szybko przeszłaby w tryb ochrony bezpieczeństwa (kraju)" gdyby Jeremy Corbyn został premierem.

Polityk ocenił też, że parlamentarzyści Partii Pracy "sp...i sprawę" w 2016 roku, gdy próbowali usunąć Corbyna ze stanowiska - jego zdaniem podjęli taką próbę zbyt wcześnie.

Zdaniem Ashwortha Partia Pracy nie ma szans na wygranie wyborów "z powodu brexitu i z powodu Corbyna". Polityk stwierdził, że labourzyści muszą wybrać "przyzwoitego przywódcę", a w kolejnych wyborach odzyskać miejsca w swoich matecznikach tracone teraz na rzecz torysów.

- Nie widzę jak (Torysi) nie mieli zdobyć większości, jeśli mam być szczery - podkreślił.

Polityk mówił, że w małych angielskich miasteczkach "nie lubią Johnsona, ale nie znoszą Corbyna i uważają, że Partia Pracy zablokowała brexit".

O perspektywach zdobycia większości w wybroach przez Partię Pracy Ashworth mówił: "Nie widzę, jak ma się to stać".

Według niego "Johnson i Partia Konserwatywna musieliby to potężnie spi...ć".

Teraz Ashworth zapewnia, że żartował i próbował "trochę nakręcić rozmówcę". Swoje słowa porównał do słów trenera piłkarskiego, który komplementuje trenera rywali.

Przyznał jednak, że to, co w rozmowie prywatnej wydaje się czymś w porządku, po upublicznieniu rozmowy prezentuje się strasznie.

Ashworth przeprosił za swoje słowa polityków Partii Pracy.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA