fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Juncker: Johnson nie poprosi o przedłużenie brexitu

AFP
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson prawdopodobnie nie poprosi o przedłużenie brexitu.

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że nie spodziewa się, aby Wielka Brytania "poprosiła o dodatkowy czas" ws. brexitu.  Jean-Claude Juncker dodał, że nie będzie blokował dalszego przedłużania terminu, jeśli Londyn o to wystąpi.

Juncker nie chciał oceniać, jak premier Wielkiej Brytanii potraktuje szczyt Rady Europejskiej w tym tygodniu, jeśli nie dojdzie do porozumienia między UE a Wielką Brytanią.

Boris Johnson w związku z ustawą przyjętą przez parlament w zeszłym miesiącu musi zwrócić się do UE o dalsze przedłużenie brexitu, jeśli porozumienie nie zostanie zatwierdzone do 19 października.

Jednocześnie przedstawiciele rządu wielokrotnie powtarzali, że premier nie będzie wnioskował o przedłużenie "w żadnych okolicznościach", a zamiast tego wypełni swoje zobowiązanie do wyprowadzenia Wielkiej Brytanii 31 października.

Juncker zasugerował, że oczekuje, iż Johnson będzie trzymał się swojej obietnicy. Zasugerował, że trzeba cierpliwie czekać na decyzję brytyjskiego premiera.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA