fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Irlandia nie zna propozycji Johnsona, ale nie jest zachwycona

AFP
Szef irlandzkiego MSZ Simon Coveney w rozmowie ze Sky News przyznał, że Irlandia "nie widziała jeszcze" oficjalnej propozycji brytyjskiego rządu, która ma pomóc w przełamaniu impasu ws. brexitu. - Ale z tego co czytamy od rana, nie jesteśmy zachwyceni - dodał.

- Poczekamy i zapoznamy się ze szczegółową propozycją. Z pewnością dokonamy wówczas oceny - powiedział Coveney przed wystąpieniem Borisa Johnsona na konwencji torysów, na której brytyjski premier ma przedstawić propozycję umowy brexitowej, która będzie miała szansę zostać przyjęta i przez UE, i przez Izbę Gmin.

Gdyby propozycja Johnsona została odrzucona prawdopodobnie będzie to oznaczać twardy brexit 31 października - tak przynajmniej przedstawia sprawę brytyjski rząd.

Coveney zwrócił uwagę, że jeśli propozycja Johnsona będzie przewidywać - jak się oczekuje - pojawienie się odpraw celnych na terenie Irlandii wówczas - jak dodał szef MSZ - "nie sądzi on, aby mogła być ona podstawą do porozumienia".

- Ale poczekajmy i poznajmy szczegóły zanim dokonamy pełnej oceny - dodał.

Władze w Irlandii nie zgadzają się na powrót granicy na wyspie w żadnej formie, obawiając się, że doprowadzi to do wznowienia konfliktu w Irlandii Północnej.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA