fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Negocjacje w Brukseli. Juncker: Możemy osiągnąć porozumienie

Stephen Barclay
AFP
Brytyjski minister ds. brexitu Stephen Barclay spotka się dziś z unijnym negocjatorem i ma nadzieję, że obie strony będą bliskie porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Stephen Barclay w Brukkseli spotka się dziś z Michelem Barnierem. W Brukseli obaj negocjatorzy mają podsumować dotychczasowe postępy w sprawie porozumienia.

Wczoraj przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że porozumienie ws. brexitu jest może zostać osiągnięte. W innym przypadku doszłoby do "katastrofalnych konsekwencji". - Zrobię wszystko, aby doszło do porozumienia - powiedział. Dodał, że z umowy może zostać usunięty zapis o irlandzkim backstopie, o ile "wprowadzone zostaną alternatywne rozwiązania pozwalające nam i Wielkiej Brytanii osiągnąć główne cele backstopu. Wszystkie".

Juncker otrzymał od Borisa Johnsona dokumenty, w których nakreślił swoje propozycje nowej umowy. Materiały dotarły do niego w środę wieczorem i nie miał czasu się jeszcze z nimi zapoznać.

- Jesteśmy przygotowani na brak porozumienia i mam nadzieję, że Wielka Brytania również jest przygotowana, ale nie jestem tego taki pewien - powiedział.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA