fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

May: Przemówienie królowej odłożone. Przez brexit

AFP
Premier Theresa May poinformowała, że przemówienie królowej będzie opóźnione do czasu dostarczenia brexitu. Jednocześnie nie ma oznak przełomu w sprawie porozumienia w parlamencie.

Rzecznik premier Theresy May powiedział, że kolejna sesja parlamentu, która ma rozpocząć się w czerwcu, zacznie się dopiero, gdy zostanie podpisana umowa o wyjściu z UE.

"Jest to część obecnego cyklu przemówień królowej i musimy tę pracę dokończyć" - powiedział. Jednocześnie nie zdradził, czy jest znana data pierwszej sesji.

Determinacja do dostarczenia brexitu oznacza, że wystąpienie królowej może nastąpić dopiero jesienią, choć nie wiadomo, czy do tego czasu May pozostanie na stanowisku.

Dziś wznowiono rozmowy z Partią Pracy, jednak obie strony są ostrożne w informowaniu o postępach. Ani rząd, ani opozycja, nie są gotowe na znaczący kompromis.

Wielu polityków uważa, że May chce uniknąć przemówienia królowej z obawy, że opowiadający się za brexitem członkowie Partii Konserwatywnej zagłosują ponownie za odrzuceniem umowy. Przyspieszyłoby to dymisję premier.

Przemówienie królowej tradycyjnie odbywa się co roku, ale w czerwcu 2017 r. ogłoszono dwuletnią sesję z uwagi na ogrom działań na rzecz wycofania się z UE.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA