fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

DHL buduje sieć paczkomatów w Polsce

DHL Parcel podpisał umowę z duńską firmą SwipBox, dostawcą nowoczesnych automatów do nadawania i odbioru przesyłek.

Kurierska firma chce zbudować w naszym kraju sieć takich maszyn, podobną do tej, jak dysponuje InPost. W fazie pilotażowej projektu, na terenie Warszawy, uruchomionych zostanie 30 automatów DHL Parcelstation. Będą one rozmieszczone m.in. na Gocławiu (Delikatesy Aga), na Pradze (sklepy spożywcze Społem) oraz w centrum handlowym Atrium Reduta. Automaty SwipBox od paczkomatów InPostu różni to, że są instalowane wewnątrz budynków.

– Dzięki temu dostarczane do nich przesyłki są chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, co ma ogromne znaczenie przy zamawianiu np. sprzętu elektronicznego czy artykułów kosmetycznych – podkreślają w DHL-u i dodają, że klienci będą mieli możliwość odbioru przesyłki w jednym z automatów DHL Parcelstation zarówno kupując w wybranych sklepach internetowych, jak i korzystając z usługi „Przekieruj paczkę".

– Dzięki niej klient może zmienić wskazane wcześniej miejsce doręczenia przesyłki nawet wtedy, gdy ta jest już w drodze – mówi Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel.

Paczkomaty DHL zbudowane są z modułów o szerokości jednego metra. Automat posiada 21 skrytek usytuowanych w dwóch kolumnach. Urządzenia SwipBox działają już w Danii oraz Szwecji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA