fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Łódź ma spore szanse na prawo do EXPO 2022

Wygrana Łodzi oznaczałaby organizację Światowej wystawy po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej
materiały prasowe
W środę w Paryżu delegaci Biura Wystaw Światowych zdecydują, jakie miasto wygra wyścig o zorganizowanie tej ciągle bardzo prestiżowej imprezy.

Kontrkandydatami Łodzi w wyścigu są argentyńskie Buenos Aires oraz amerykańskie Minneapolis. Jednak to ostatnie miasto w maju otrzymało negatywną rekomendację Biura Wystaw Światowych, zatem walka rozegra się pomiędzy dwoma pozostałymi lokalizacjami.

W razie wygranej Łodzi byłaby to pierwsza Wystawa Światowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Gra idzie także o pieniądze dla miasta – najpierw przeznaczane na przygotowanie terenów ekspozycyjnych, infrastruktury miejskiej itp. W grę wchodzi co najmniej kilka miliardów złotych.

Do tego organizatorzy spodziewają się ponad 8 mln zwiedzających, z czego 1 mln ma przyjechać z zagranicy. To solidny zastrzyk środków dla miejskich hoteli, restauracji czy sklepów, dlatego chętnych do zorganizowania Expo nie brakuje.

Polska do ostatniej chwili zabiegała o poparcie delegatów. Specjalna wystawa prezentująca kandydaturę została niedawno otwarta na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu, Łódź prezentowała się także podczas ostatn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA