fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Selekcja spółek kluczem do zysków

Adobe Stock
Początek listopada przyniósł wyraźną poprawę nastrojów na rynkach, co pozytywnie przełożyło się na ceny akcji na warszawskiej giełdzie.

li korzystny trend zostanie podtrzymany, w listopadzie o zyski może być znacznie łatwiej niż w zakończonym miesiącu. Nie wszystkie pomysły inwestycyjne ekspertów z biur maklerskich, biorących udział w typowaniu firm o mocnych fundamentach na łamach „Parkietu", sprawdziły się. W efekcie tylko cztery portfele na siedem zanotowały dodatnią stopę zwrotu z inwestycji. To pokazuje, jak duże znaczenie ma odpowiednia selekcja spółek.

W listopadzie analitycy szukają szansy przede wszystkim wśród małych i średnich firm. W ich ocenie w tym gronie nie brakuje przedsiębiorstw o solidnych fundamentach, które mogą się pochwalić atrakcyjną wyceną. Wśród najczęściej typowanych znalazły się Grupa Azoty, Agora czy Ten Square Games. Głównym przytaczanym argumentem za wyborem spółki do portfela – oprócz niskiej wyceny wskaźnikowej – są oczekiwania poprawy wyników finansowych.

Po dziesięciu miesiącach tegorocznej rywalizacji zyskiem mogą się pochwalić wszyscy uczestnicy. Najlepszy wynik, wynoszący 28 proc., wypracował Haitong Bank.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA