fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

OPTeam szykuje strategię

Nie jest wykluczone, że kontynuując racjonalną politykę dywidendową, częścią z pozyskanych środków będziemy chcieli się podzielić z akcjonariuszami – informuje Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej OPTeamu.

OPTeam podkreśla, że pozyskanie dla Polskich ePłatności strategicznego inwestora w postaci funduszu Innova zamknęło ważny etap na drodze wdrażania nowej strategii biznesowej. - Zgodnie z nią obie spółki w kolejnych latach będą nadal funkcjonować odrębnie, skupiając się na wykorzystaniu pojawiających się synergii kosztowych i przychodowych. W szczególności OPTeam, oferując usługi kolokacji i hostingu świadczone przez własne nowoczesne Data Centre, będzie wspierał PeP w zakresie umocnienia pozycji na rynku płatności elektronicznych - informuje szef rady nadzorcze OpTeamu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zyski ze sprzedaży akcji PeP zostaną przeznaczone na inwestycje rozwojowe, w tym realizację strategii na rok 2017 i lata kolejne. Zgodnie z nią OPTeam ma znacząco rozwinąć portfolio produktowe, w szczególności dla sektora e-commerce, równocześnie rozpoczynając ekspansję zagraniczną. Nad przygotowaniem i realizacją nowej, długofalowej strategii czuwać będzie powołany 28 września 2016 r. wiceprezes oraz dyrektor zarządzający Radosław Bednarski.

- Nie jest też wykluczone, iż wzorem lat ubiegłych OPTeam, kontynuując racjonalną politykę dywidendową, częścią z pozyskanych środków będzie chciał się podzielić z akcjonariuszami – mówi Bober, zaznaczając że decyzja ta zależy od pozytywnej rekomendacji zarządu.

W I połowie roku OPTeam wypłacił dywidendę. Przeznaczono na nią 1,24 mln zł, czyli 0,17 zł za akcję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA