fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W Krynicy dyskusja o biznesie jutra

Adobe Stock
Wśród wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy biznes, wymienia się globalizację, zmiany demograficzne oraz szybką dezaktualizację wiedzy.

Innowacje są nieodłącznym elementem postępu. Ale bycie innowacyjnym nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Wielu ekspertów podkreśla, że można go osiągnąć wyłącznie dzięki dialogowi, współpracy i wymianie wiedzy między przedsiębiorcami, ludźmi odpowiedzialnymi za edukację i przygotowanie kadr oraz administracją – jako regulatorem. Istotnego znaczenia nabiera w tym kontekście rozpoznawanie oraz prognozowanie kwalifikacji potrzebnych zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, a także tworzenie rozwiązań sprzyjających dopasowaniu kompetencji pracowników do potrzeb biznesu. Najlepiej, by innowacje obejmowały jak najwięcej obszarów funkcjonowania firmy.

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym sukcesowi może być odpowiedni wybór partnerów biznesowych, który może się okazać antidotum w dobie intensywnej walki o rynek. Najważniejsze nie jest już to, z iloma firmami mamy kontakt, ale to, jakie relacje nas łączą.

Najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w amerykańskich firmach zmieniają dzisiaj oblicze polskiego biznesu. Firmy amerykańskie dzielą się swoim know-how i najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Zmiany modeli biznesowych, dynamiczny rozwój nowych przedsięwzięć związanych z transferem technologii, a także coraz nowsze innowacyjne rozwiązania zmieniają działania biznesu i napędzają rozwój przedsiębiorczości w globalnej skali. Czy prawo nadąża za rozwojem technologicznym? Jakich warunków biznesowych i otoczenia regulacyjnego potrzeba do rozwoju inwestycji? O tym będą dyskutować podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w ramach panelu „Biznes jutra" m.in. Jacek Graliński, dyrektor ds. korporacyjnych w Amgen, Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny w Mastercard, Patrycja Gołos, Vice-President Corporate Affairs w UPC Polska, Monzer Elabrashy, GM CEER & VP Commercial w EMEA JUUL Labs Poland, Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowego, oraz Robert Bednarski, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią w Facebooku.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA