fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes wciąż przepustką do zdobycia majątku

W Polsce jest już 55 tys. firm wartych co najmniej 1 milion złotych - wynika z danych wywiadowni Bisnode Polska.
Bloomberg
Liczba firm z kapitałami własnymi przekraczającymi 1 mln zł wynosi już ok. 55 tys. To dowód na to, że we własnym biznesie można zarówno realizować pomysły, jak i doskonale zarabiać.

Lektura sprawozdań finansowych firm nie pozostawia złudzeń – właściciele polskich firm coraz szybciej pomnażają swój majątek.

Z danych zebranych specjalnie dla „Rzeczpospolitej" przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska wynika, że w 2013 roku na rynku działało 37,1 tys. spółek z kapitałem własnym o wartości co najmniej 1 mln zł. Co więcej, ich liczba co roku rośnie przynajmniej o kilkanaście procent.

– Szacujemy, że jeśli utrzyma się trend, liczba spółek na polskim rynku wartych minimum 1 mln zł mogła wzrosnąć w 2014 r. nawet do 55 tys. – mówi Tomasz Starzyk z Bisnode Polska. Z danych firmy wynika, że ok. połowy firm w tej grupie należy do osób fizycznych. Z kolei można w niej znaleźć tylko 142 przedsiębiorstwa, które mogą wykazać wartość kapitałów własnych przekraczającą 1 mld zł.

Majątki w górę

Dane pokazują, że w biznesie można się dorobić nie tylko na transakcjach z udziałem Skarbu Państwa, ale po prostu mozolnie ro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA