fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PKP stawia na jakość i efektywność

Fotorzepa, Marta Bogacz
Nowy zarząd PKP PLK, który został powołany miesiąc temu uważa, że priorytetem jest zwiększenie jakości oferowanych usług oraz efektywności obrotu publicznym pieniądzem.

Inwestycje planowane na okres bieżącej kadencji mają przede wszystkim zwiększyć prędkość jazdy pociągów i komfort podróży. Ma się to odbyć m.in. poprzez polepszenie systemu infrastruktury kolejowej. Zarząd PKP PLK zapowiedział nowy projekt szkoleń pracowników - mają zagwarantować większą efektywność pracy i bezpieczeństwo na liniach kolejowych.

Wszystkie fundusze unijne (6,6 mld zł) oraz środki uzyskane z programów rządowych zostaną wydane do końca 2015 r. – wynika z oświadczenia przedstawicieli zarządu. Rozpoczęto przetargi, na które spółka przeznaczyła do końca tego roku 1,1 mld zł z dotacji UE. Trwa proces rewitalizacji kolei na Śląsku, jego koniec planowany jest na 31 sierpnia 2015 r. PKP PLK zainwestowała już 100 mln zł z środków własnych.

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja, na której zarząd ujawni więcej informacji dotyczących inwestycji oraz nowy rozkład jazdy na 2016 r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA