fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wciąż trwają zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa

123RF
Chociaż od przejęcia władzy przez PiS minęło już osiem miesięcy, w zarządach przedsiębiorstw kontrolowanych przez Skarb Państwa wciąż się kotłuje.

To, że w spółkach z udziałem Skarbu Państwa top menedżment zmienia się wraz z nowym układem w parlamencie, nikogo nie dziwi. Nie od dziś wiadomo, że zarządy i rady nadzorcze państwowych przedsiębiorstw to przedłużenie partyjnej władzy. Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach miotła musiała pójść w ruch. I poszła. Ale zamiast jednego zamaszystego pociągnięcia, mamy ciągłe zmiany. Na szczytach państwowych firm wciąż wrze.

W PZU kipi

Najwięcej zamieszania jest w zarządzie największego polskiego ubezpieczyciela i w jego spółkach zależnych. W grudniu na prośbę Skarbu Państwa z prezesowskiego fotela zrezygnował Andrzej Klesyk. Na jego miejsce przyszedł w styczniu Michał Krupiński, który zmontował nowy zarząd. W jego skład weszli Beata Kozłowska-Chyła, Roger Hodgkiss, Paweł Surówka i Robert Pietryszyn. Ten ostatni był w zarządzie tylko przez kilka miesięcy, by zostać prezesem Lotosu. Z poprzedniej ekipy w zarządzie utrzymali się tylko Dari...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA