fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Toshiba się sprzedaje

Japoński koncern, po wydzieleniu niemal trzy miesiące temu biznesu chipów do spółki Toshiba Memory Corporation (TMC), zdecydował się na jego sprzedaż.
Produkcję pamięci przejmie japoński rząd. Wyceniany na 20 mld dol. TMC ma trafić bowiem w ręce Innovation Network Corporation of Japan (INC), który stoi na czele konsorcjum firm Bain Capital Private Equity oraz Development Bank of Japan. INC to rządowy fundusz, uruchomiony w 2009 r. udziały w nim ma jednak 26 firm, m.in. Canon, Sharp, Toyota, Hitachi, czy Panasonic.
- Wybrane konsorcjum zaprezentowało najlepszą ofertę, nie tylko pod względem wartości, ale także w odniesieniu do pewności zamknięcia transakcji, utrzymania miejsc pracy oraz zachowania istotnych technologii w Japonii - poinformowała Toshiba w komunikacie.
Umowa sprzedaży ma zostać podpisana w przyszłą środę na zgromadzeniu akcjonariuszy. Produkcja chipów nie trafi w zagraniczne ręce. O przejęcie TMC starały się m.in. chiński Foxconn, amerykański Broadcom oraz koreański SK Hynix.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA