fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nagrody im. Jana Wejcherta rozdane

Nagrody PRB im. Jana Wejcherta są przyznawane od 2012 r.
materiały
Czworo wizjonerów zostało tym roku wyróżnionych prestiżowymi nagrodami Polskiej Rady Biznesu.

Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland, prof. Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii UW, dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i prof. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego – to laureaci tegorocznych Nagród Polskiej Rady Biznesu.

Już po raz szósty PRB przyznała „biznesowe Oscary", jak często określa się przyznawane od 2012 r. Nagrody PRB im. Jana Wejcherta. To jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Ich idea oparta jest na poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji, zarówno biznesowych, jak i społecznych.

Nagrody są przyznawane w trzech kategoriach. Zwycięzcą w kategorii sukces został Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland. W kategorii wizja i innowacje nagrodę otrzymał prof. Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii UW, a w kategorii działalność społeczna dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Kapituła nagrody przyznała także i w tym roku Nagrodę Specjalną. Uhonorowany nią został prof. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego.

W tegorocznej edycji konkursu kandydatów zgłaszało blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji i osób prywatnych z całej Polski. Nominowani zostali wnikliwie przeanalizowani pod względem moralności płatniczej i sprawdzeni we wszystkich dostępnych rejestrach dłużników. Wszystkie spółki pozytywnie przeszły też weryfikację firmy Euler Hermes, która jest partnerem szóstej edycji nagrody.

Oscary polskiego biznesu

Relacja z uroczystości wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, jest już dostępna na naszej stronie oraz ukaże się środowym wydaniu „Rzeczpospolitej"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA