fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Agencja Rozwoju Przemysłu daje 3 mln zł na walkę z koronawirusem

AFP
Poprzez swoją fundację ARP przekaże środki szpitalom, domom dziecka i domom seniora.

W piątek Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu proceduje umowy przekazania 2,25 mln złotych na zakup środków ochrony indywidualnych dla czterech szpitali w Polsce. Środki trafią do placówek w województwie podlaskim oraz w województwach lubuskim i wielkopolskim. Beneficjentami będą Szpital Wojewódzki w Łomży, Szpital MSWiA w Białymstoku, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu. Reszta środków trafi do domów dziecka i domów seniora.

- W związku z aktualnymi decyzjami władz państwowych w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Fundacja ARP skupi się na pomocy instytucjom zajmującym się zapobieganiem chorobie i leczeniem ludzi – mówi Agnieszka Wasilewska, prezes Fundacji ARP.

Podjęte przez Fundację ARP działania są zgodne z uchwałą podjętą kilka dni temu przez zarząd ARP, który zdecydował o podjęciu działań zgodnych ze strategią rządu w zakresie przeciwdziałania i ograniczania skutków stanu zagrożenia epidemicznego.

- Spółki Skarbu Państwa mają obowiązek realizować cele społeczne. Akcja Fundacji ARP mająca na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa to kolejne działanie szeroko pojętej grupy kapitałowej ARP S.A. wspierające rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Dla przykładu spółka z naszej grupy kapitałowej Opakomet S.A. już dostarcza produkty niezbędne do wzmocnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. ARP weźmie aktywny udział w realizacji działań przewidzianych w ramach tarczy antykryzysowej. Wesprze między innymi branżę transportową oferując na korzystnych warunkach leasing operacyjny z 12-miesięczną karencją w spłacie oraz pożyczki obrotowe – mówi Cezariusz Lesisz, prezes zarządu ARP S.A.

Fundacja rozpoczęła też zbiórkę pieniędzy w ramach grupy kapitałowej ARP S.A. Środki zgromadzone w trakcie zbiórki będą przeznaczone na zakup środków ochrony sanitarnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA