fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Warren Buffett wreszcie przełamał tę magiczną granicę

Warren Buffett
Bloomberg
Warren Buffett, guru wielu inwestorów giełdowych, przez dziesięciolecia plasował się w czołówce rankingu bogaczy, ale dopiero teraz sforsował magiczną granicę 100 miliardów dolarów i znalazł się w gronie sześciu najbogatszych miliarderów obok m.in. Jeffa Bezosa (Amazon), Elona Muska (Tesla), czy Billa Gatesa (Microsoft).

Wczoraj na koniec sesji w Nowym Jorku jego majątek, według Bloomberg Billionaires Index, sięgnął 100,4 miliarda dolarów.

W ostatnich latach, kiedy wystrzeliły fortuny technologicznych potentatów, wiodło mu się gorzej, ale w tym roku kurs akcji klasy A jego wehikułu finansowego Berkshire Hathaway podskoczył o 15 proc., wyraźnie pokonując indeks Standard&Poor's500, który zyskał zaledwie 3,8 proc.

Buffett pomnożył swój majątek m.in. dzięki rekordowemu skupowi własnych akcji przez Berkshire Hathaway, co pomogło wywindować kurs. Wcześniej górę gotówki na kontach BH Buffett wolał przeznaczać m. in. na przejęcia innych firm.

Od 2006 roku na cele dobroczynne przeznaczył akcje swojej firmy o wartości ponad 37 miliardów dolarów. Gdyby tego zrobił jego fortuna byłaby teraz warta ponad 192 miliardy dolarów.

Walory Berkshire Hathaway to, jak zauważa Bloomberg, w gruncie jedyne źródło bogactwa 90-lertniego inwestora.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA