CloudFerro rozwija skrzydła

Polska firma działa zaledwie od dwóch lat. Wraz z partnerami zbudowała już wielkie repozytorium danych satelitarnych. Nie zamierza spocząć na laurach.

Publikacja: 28.01.2017 12:38

Foto: Archiwum

W  bazie CloudFerro są dostępne dane z całej Ziemi, także z satelity Sentinel-3, który uzyskał pełną gotowość operacyjną pod koniec października.  Repozytorium powstało w Polsce w ramach projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Obecnie jest w nim około 1100 TB  dostępnych danych. Z pomocą chmury obliczeniowej są przetwarzane. Chodzi tu o niebagatelne wartości: chmura ma 600 wirtualnych rdzeni obliczeniowych, 2 TB pamięci operacyjnej RAM i 100 TB przestrzeni dyskowej.

- Usługi dostarczane w modelu chmurowym stanowią przyszłość biznesu. W skali globalnej w 2015 roku wydatki firm na cloud computing wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 24 proc. i wyniosły ponad 32 mld dol. Natomiast w Polsce udział chmury obliczeniowej w rynku usług IT to jedynie około 4 proc. – informuje Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro, Dodaje, że przedsiębiorcy, zwłaszcza MŚP, z rezerwą podchodzą do tego typu rozwiązań, bądź ze względu na obawę o bezpieczeństwo danych, bądź z powodu niedopasowanych usług do ich potrzeb. - Jako jedyni w Polsce integrujemy ze sobą usługi serwerów fizycznych i wirtualnych – twierdzi prezes. Dodaje, że poza swoim flagowym produktem - platformą EO Cloud – firma oferuje też kompleksowe rozwiązania IT: serwery dedykowane, publiczną i prywatne chmury obliczeniowe  i miejsce na wielkie zbiory danych.  - Chcemy zdobywać rynek łącząc chmurowe przetwarzanie z umiejętnością przechowania i obsługi wielkich zbiorów danych, oferując unikalne rozwiązania dla biznesu i instytucji, niezależnie od wielkości firmy czy branży z jakiej pochodzi – podkreśla Krzyżanowski.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Londyn uderza w Moskwę największymi sankcjami w historii
Biznes
Nowy prezes PGZ przyszedł z Grupy Azoty
Biznes
Prezes Grupy Azoty rezygnuje z funkcji
Biznes
Umowa USA-Wielka Brytania gotowa. UE zniecierpliwiona. Nowy papież z Ameryki
Biznes
Cyfrowa rewolucja w samorządach
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem