Aktualizacja: 28.01.2017 12:38 Publikacja: 28.01.2017 12:38
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Archiwum
W bazie CloudFerro są dostępne dane z całej Ziemi, także z satelity Sentinel-3, który uzyskał pełną gotowość operacyjną pod koniec października. Repozytorium powstało w Polsce w ramach projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Obecnie jest w nim około 1100 TB dostępnych danych. Z pomocą chmury obliczeniowej są przetwarzane. Chodzi tu o niebagatelne wartości: chmura ma 600 wirtualnych rdzeni obliczeniowych, 2 TB pamięci operacyjnej RAM i 100 TB przestrzeni dyskowej.
- Usługi dostarczane w modelu chmurowym stanowią przyszłość biznesu. W skali globalnej w 2015 roku wydatki firm na cloud computing wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 24 proc. i wyniosły ponad 32 mld dol. Natomiast w Polsce udział chmury obliczeniowej w rynku usług IT to jedynie około 4 proc. – informuje Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro, Dodaje, że przedsiębiorcy, zwłaszcza MŚP, z rezerwą podchodzą do tego typu rozwiązań, bądź ze względu na obawę o bezpieczeństwo danych, bądź z powodu niedopasowanych usług do ich potrzeb. - Jako jedyni w Polsce integrujemy ze sobą usługi serwerów fizycznych i wirtualnych – twierdzi prezes. Dodaje, że poza swoim flagowym produktem - platformą EO Cloud – firma oferuje też kompleksowe rozwiązania IT: serwery dedykowane, publiczną i prywatne chmury obliczeniowe i miejsce na wielkie zbiory danych. - Chcemy zdobywać rynek łącząc chmurowe przetwarzanie z umiejętnością przechowania i obsługi wielkich zbiorów danych, oferując unikalne rozwiązania dla biznesu i instytucji, niezależnie od wielkości firmy czy branży z jakiej pochodzi – podkreśla Krzyżanowski.
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił „największy w historii” pakiet sankcji antyrosyjskich. Jego celem jest zwiększeni...
Zgodnie z oczekiwaniami nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej został Adam Leszkiewicz. Wygrał konkurs, któr...
Adam Leszkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty - podała spółka. Leszkiewicz w złoż...
USA i Wielka Brytania podpiszą nową umowę handlową, RPP tnie stopy procentowe, co może ożywić rynek mieszkaniowy...
NASK stworzył system do elektronicznego zarządzania dokumentacją. – Przekazanie go samorządom jest jak wrzucenie...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas