fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

USA kontra pozostali w Davos

Forum w Davos wzbudza w tym roku duże emocje.
AFP
Tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne nie będzie raczej przebiegało w przyjaznej atmosferze. Między czołowymi gospodarkami świata aż iskrzy. W obradach uczestniczą też Polacy.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się już po raz 48. Udział w tym najbardziej prestiżowym spotkaniu elit biznesowych, politycznych i kulturalnych zapowiedziało ok. 3 tys. osób. To choćby prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron, ale także Elton John czy Cate Blanchett.

Tegoroczne forum ma także silną reprezentację z Polski w osobach prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Strategiczna obecność

Wśród przedstawicieli największych firm świata pojawi się też polski biznes, w osobach prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego czy szefa Polskiej Rady Biznesu Jacka Szwajcowskiego. Pekao jest również organizatorem debaty o szansach i wyzwaniach wokół sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych.

– Obecność w Davos jest kluczowa: musimy być bardzo blisko tego, co globalnie dzieje się, jeśli chodzi o nowe modele bankowości, innowacje, technologie w dziedzinie ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA