fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

560 plus dla pracowników. Jest propozycja nowego świadczenia

560 plus dla pracowników
Adobe Stock
Federacja Przedsiębiorców Polskich rekomenduje, by rząd w rozporządzeniu zapewnił pracownikom kwotę 560 zł miesięcznie na codzienny posiłek finansowany dobrowolnie przez pracodawcę. Taka kwota powinna być zwolniona z podatku PIT oraz składek na ubezpieczenie społeczne - czytamy w stanowisku FPP.

Jak twierdzi organizacja, dzięki temu pracownicy uzyskają dodatkową siłę nabywczą, pracodawcy element motywacyjny, a skarb państwa dodatkowe wpływy z VAT i CIT - pisze Business Insider Polska.

FPP zwraca uwagę, że obecne przepisy dają pracodawcom możliwość dofinansowania posiłków pracowniczych za pomocą kart lub bonów żywieniowych. Ale zwolnienie tych świadczeń ze składek możliwe jest jedynie to limitu 190 zł miesięcznie. "Limit ten nie był zmieniany od 2004 r. – w przeliczeniu na dzień roboczy zwolnienie wynosi zaledwie ok. 9 zł" - czytamy.

Organizacja wylicza, że z kart i bonów żywieniowych w Polsce korzysta 3 proc. uprawnionych - ze względu na nieprecyzyjność przepisów prawnych i niską kwotę zwolnienia.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA