fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

ZUS przestrzega: bon turystyczny nie podlega wymianie

AFP
Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Polską Organizacją Turystyczną. W internecie pojawili się już oszuści, którzy próbują sprzedawać bony - informuje Business Insider Polska.

Z bonu turystycznego mogą skorzystać tylko osoby uprawnione, a za jego pomocą można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

W internecie pojawiły się już oferty oszustów, którzy usiłują sprzedać bon. "Nie podlega on wymianie ani na gotówkę, ani na żadne inne środki płatnicze" – podkreśla ZUS. Może skorzystać z niego wyłącznie osoba, której został przyznany.

W internecie, według ZUS, pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS oraz aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. "Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług" – apeluje ZUS.

W ustawie o bonie turystycznym zaznaczono, że za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Polski. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus"). Ponadto zgodnie z art. 5 ustawy bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany - informuje Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA