fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Policja w Olsztynie potwierdza: odnaleziono ciało Woźniaka-Staraka

Agnieszka Sniezko/East News
W niedzielę rano producent filmowy Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno. Wiceszef MSWiA poinformował w czwartek, że potwierdziły się najgorsze obawy i "wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione". Informacje potwierdziła KWP w Olsztynie

"Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym" - napisał Jarosław Zieliński na Twitterze.

39-letni milioner Piotr Woźniak-Starak pływał w niedzielę na motorówce z 27-letnią znajomą po jeziorze Kisajno na Pojezierzu Mazurskim. Obydwoje wypadli do wody w wyniku manewru na łodzi. Policja około godziny 4 rano otrzymała zgłoszenie o pustej motorówce dryfującej po jeziorze. Służby ratunkowe odnalazły kobietę przy brzegu. 27-latka miała we krwi śladowe ilości alkoholu. Piotra Woźniaka-Staraka przy niej nie było.

Czytaj także: Piotr Woźniak-Starak. Kochał kino, miał mnóstwo planów

Poszukiwania mężczyzny trwały przez pięć dni. W akcji brały udział służby ratunkowe, policja, straż pożarna, ratownicy MOPR-u i funkcjonariusze straży leśnej. Jezioro przeszukiwano przy użyciu sonaru, a nad terenem przybrzeżnym latały śmigłowce.

Prokuratura w Giżycku zdecydowała się wszcząć śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka. Dotyczy ono spowodowania wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba poniosła śmierć. Prokuratura zaznaczył, że na obecnym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

Piotr Woźniak-Starak był znanym w polskim show-biznesie producentem filmowym, pasierbem miliardera Jerzego Staraka i mężem dziennikarki TVN Agnieszki Woźniak-Starak.

Skończył szkołę w Szwajcarii, następnie studiował reklamę i komunikację na Emmerson College w Bostonie. Później przeniósł się do prestiżowej nowojorskiej szkoły Parsons School of Design. Pracę zawodową rozpoczął od stażu w agencji McCann Worldwide w Nowym Jorku. Po powrocie do Polski w 2005 roku pracował w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Jednak jego marzeniem było założenie własnej firmy producenckiej.

W 2008 roku założył studio Watchout Production i wyprodukował między innymi filmy „Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej”, „Bogowie” i „Big Love”. Studio wyprodukowało również kilka reklam, między innymi dla PKO BP, Circle K czy UPC. W 2017 roku firma przyniosła ponad 27 milionów złotych przychodów.

Piotr Woźniak-Starak był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem Jerzym Starakiem zarządza największą polską firmą farmaceutyczną, Polpharmą. Jerzy Starak znalazł się na szóstym miejscu na tegorocznej liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jego majątek jest szacowany na ok. 5,9 mld zł.

Natomiast Anna Woźniak-Starak jest restauratorką i kolekcjonerką sztuki. Prowadzi ekskluzywną restaurację Belvedere Łazienki Królewskie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA