fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Primark już za moment otworzy sklep w Polsce. Zaczyna rekrutację pracowników

materiały prasowe
Znana z Wysp marka podpisała w końcu umowę najmu w najnowszym warszawskim centrum handlowym.

O tym, że Primark wejdzie na jesieni do Polski głośno było od dawna. Jednak dopiero teraz informacja ta zyskała miano praktycznie pewnej, gdyż Primark podpisał umowę najmu w warszawskim centrum handlowym Galeria Młociny. Międzynarodowa marka znana Polakom pracującym w Wielkiej Brytanii lub odwiedzającym Wyspy w celach turystycznych wreszcie będzie zdecydowanie bardziej dostępna.

- Primark szukał odpowiedniego miejsca na swój pierwszy sklep w Polsce i bardzo cieszymy się, że otworzymy go w najnowszym centrum handlowym w Warszawie – powiedział Tom Meager, dyrektor ds. nieruchomości w Primark.

Zadowolenie wyrażali także przedstawiciele właścicieli Galerii Młociny, którzy cieszyli się z nowego najemcy o silnej marce.

- Wejście Primark do Polski to znakomita wiadomość zarówno dla rynku, jak i klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ta znana na całym świecie marka wybrała Galerię Młociny na swoją pierwszą lokalizację w kraju – mówił Michał Świerczyński, członek zarządu EPP odpowiedzialny za komercjalizację nieruchomości.

- Na wejście Primark do Polski patrzymy nie tylko przez pryzmat niewątpliwego sukcesu Galerii Młociny. To także bardzo dobra wiadomość dla całego rynku, który został doceniony przez dużego, międzynarodowego gracza z bardzo silną pozycją – stwierdził Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor handlowy. 

Galeria Młociny, której otwarciu towarzyszyły dantejskie sceny na okolicznych ulicach, to 240 sklepów i szeroka oferta gastronomiczna. Na jesieni dołączy do nich Primark, który od września będzie szukał 250 pracowników w Polsce, nie tylko bezpośrednio do sklepu.

Sklep w Warszawie to nie koniec planów Primarka dotyczących naszego regionu. Firma otworzyła w czerwcu sklep w słoweńskiej Lublanie, a teraz ogłosiła jeszcze plany otwarcia sklepu w Czechach.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” (Amazing Fashion at Amazing Prices). Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 370 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 12 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Słowenii. Primark zatrudnia ponad 75 000 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA